Znajdź wycieczkę dla siebie!
Region
Ilość dni
Wyjazd z
rodzaj
zakres cenowy(zł)
"Perła " PRAGA
2 dni
zł/os
Miejsce Praga
Termin do uzgodnienia
Wyjazd z
Transport autokar
Kategoria Wycieczki kilkudniowe
opis wycieczki

Praga„ZŁOTA PRAGA”

                                                Złota Praga, stolica sąsiedniego państwa - Republiki Czeskiej

Praga – to jedna ze stolic austro – węgierskiej monarchii. Dawniej Pragę tworzyły cztery odrębne miasta okolone murem getta. Pod względem architektonicznym i zabytkowym Praga to prawdziwa „perła”. Uniknęła ona zniszczeń wojennych, dzięki czemu można tu podziwiać przegląd sztuki budowlanej sześciu wieków. Pragę zwiedza się pieszo poruszając się w obrębie starych dzielnic.

Dzień I

DZIEŃ I

Wyjazd w godzinach porannych , przejazd do Pragi . Zwiedzanie rozpocznie się od Kompleksu Hradczany - Olbrzymi kompleks zamkowy, dawna siedziba królów czeskich, położony jest w dzielnicy Pragi, zwanej Hradczanami  nad wysokim brzegu Wełtawy . Zwiedzimy Zamek Praski - dawna siedziba królów czeskich, Katedra Św. Wita , Praska Loreta . Następnie Mała Strana - dzielnica Pragi , która słynie z parków i ogrodów, muzeum Kafki oraz wieży Petrin . W tym dniu możliwość również  rejsu  po Wełatwie  z kolacją ! Zakwaterowanie , obiadokolacja oraz nocleg .

Dzień II

DZIEŃ II

Rozpoczęcie dnia od śniadania oraz spotkania z przewodnikiem . W tym dniu zobaczymy  m.in. 

Rynek Starego Miasta , Ratusz wraz z zegarem Orloj , Brama Prochowa - jeden z symboli Pragi. Budowę tej 65 metrowej późnogotyckiej bramy miejskiej rozpoczęto w roku 1475 na zlecenie Władysława II Jagiellończyka, Plac Wacława ,  ,Most Karola łączący dzielnice Mała Strana ze Starym Miastem .   Powrót do Polski w godzinach wieczornych .

Poprzedni dzień
Kolejny dzień
Informacje

Cena skalkulowana dla 45 osób  

Za dodatkową opłatą  rejs po Wełatwie  z kolacją !

W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulega zmianie.

Istnieje możliwość  modyfikacji wycieczki  w celu dopasowania do Państwa potrzeb .


Przy wyjazdach zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego – paszport lub dowód osobisty.

Cena zawiera
  • transport wygodnym autokarem,
  • opłaty parkingowe oraz drogowe,
  • nocleg 
  • wyżywienie(śniadanie,  obiadokolacja),
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 10 000  zł),
  • profesjonalną usługę przewodnika,
  • opiekę pilota wycieczek,
  • gadżet od biura podróży SOKÓŁ TRAVEL dla każdego uczestnika podróży 
Zobacz także
Lwów ! " Nie ma jak Lwów"
3 dni
zł/os
Czy myślałeś kiedyś, że we Lwowie możemy prawie na każdym kroku spotkać ślady dawnej polskości ? Język polski w swej szczególnej odmianie, jaką jest gwara lwowska, jest wciąż w powszechnym użyciu .Jeśli nie to już wiesz, że miasto to jest naprawdę wyjątkowe !
Pielgrzymka Częstochowa-Gidle-Licheń
2 dni
zł/os
Pielgrzymka podczas której zwiedza się Sanktuaria Maryjne: Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach, Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w Licheniu Starym.
Pielgrzymka Sanktuaria Maryjne + Sanktuarium św. Józefa
2 dni
zł/os
Pielgrzymka podczas której zwiedza się Sanktuaria Maryjne: Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach, Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w Licheniu Starym oraz Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu
W Sandomierzu jak w Rzymie !
2 dni
zł/os
Położony na siedmiu wzgórzach nad Wisłą Sandomierz z licznymi zabytkami z rożnych epok, nazywany jest przez mieszkańców małym Rzymem. Sandomierz jedno z najstarszych polskich miast zachowujących do dziś średniowieczny układ ulic i zabudowy . Miasto to promuje popularny serial „ Ojciec Mateusz” z księdzem rowerzystą granym przez Artura Żmijewskiego .
Zakopane + Pieniny
3 dni
zł/os
Zakopane na dwa dni z takimi atrakcjami jak Morskie Oko, Krupówki czy Gubałówka to zawsze dobry pomysł na wycieczkę szkolną, a może tak dodać do tej koncepcji jeden dzień spędzony w pobliskich Pieninach?

Zapytaj o tą wycieczkę

Masz pytanie dotyczące tej wycieczki, skontaktuj się z nami, odpowiemy na nie w najbliższej możliwej chwili:

imię i nazwisko
firma/instytucja
adres e-mail
nr telefonu
Wybrana wycieczka
treść

wybierz miejsce wyjazdu

Prosimy o wybranie miejsca wyjazdu w celu dopasowania oferty:

Wyjazd z