Znajdź wycieczkę dla siebie!
Region
Ilość dni
Wyjazd z
rodzaj
zakres cenowy(zł)
Wrocław to nie tylko miasto !
2 dni
zł/os
Miejsce Wrocław
Termin do uzgodnienia
Wyjazd z
Transport autokar
Kategoria Wycieczki kilkudniowe
opis wycieczki

WROCŁAW

Czy widzieliście jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce ? Jeśli nie , macie okazje zwiedzić go z nami !

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska położony u podnóża Sudetów nad rzeką Odrą . Usytuowanie , architektura jak i kultura tego miasta tworzą je naprawdę niezwykłym i atrakcyjnym pod wieloma względami miastem ! Pośród zabytkowych kamienic można dostrzec cudowny i charakterystyczny  symbol tego miasta Ratusz  stojący na płycie Rynku . Będąc we Wrocławiu nie można pominąć magicznego Ostrowa Tumskiego - najstarszej części Wrocławia ze wspaniałą Katedrą z XIII-XIV wieku. Słynna jest też Panorama Racławicka - Oddział Muzeum Narodowego. Oprócz licznych zabytków Wrocław oferuje wiele atrakcji mi.in : ZOO oraz Afrykarium , Kraina Miniatur , Ogród Japoński i oczywiście słynne SKY TOWER gdzie na 49 piętrze powstał punkt widokowy oblegany przez turystów nie tylko z Polski lecz całego świata .

Ciekawostka : słynne wrocławskie krasnale które opanowały to miasto znajdziemy je na chodnikach, w zaułkach, na klombach, latarniach...

Dzień I

Wyjazd w godzinach porannych z wcześniej ustalonego miejsca do Wrocławia .

Przyjazd do Wrocławia i rozpoczęcie zwiedzania , które koniecznie rozpocznie się od Wrocławskiego Rynku zabudowanego  urokliwymi, kolorowymi kamienicami z różnych epok.Zwiedzenie Muzeum Pana Tadeusza gdzie znajduje się jedyny na świecie  rękopis " PANA TADEUSZA". Do wyboru również inne muzea które znajdują się blisko mi.in  Muzeum Sztuki Medalierskiej i Pałac Królewski we Wrocławiu. Następnym uroczym miejscem  zwiedzania będzie Ostrów Tumski gdzie zobaczymy  zabytkową Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, kościół św. Krzyża i kościół św. Idziego. Na  Ostrowie  również znajdują się mosty młyńskie oraz słynny Most Tumski, zwany Mostem Zakochanych. Na tym ostatnim pary zawieszają kłódki z imionami, a klucze wrzucają do Odry. Przy odrobinie szczęścia mamy okazje spotkać Pana w czarnej pelerynie czyli  latarnika , którego zadaniem jest zapalanie gazowych latarni .

Zakwaterowanie , obiadokolacja oraz nocleg !

Dzień II

Śniadanie oraz przygotowanie się do drugiego dnia zwiedzania uroczego Wrocławia !

Zastanawiacie się pewnie jak ciekawie jeszcze można przeżyć przygodę w cudownym Wrocławiu ? O tuż zabierzemy Państwa na rejs statkiem po Odrze . Nad wrocławską Odrą znajduję się kilka przystani : Kardynalska , Zwierzyniecka , Przystań  ZOO, Przystań Hala Targowa oraz Cypel . Do wyboru w drugi dzień oferujemy :

*ZOO to jedno z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce, a jednocześnie jedynie miejsce na świecie, które posiada oceanarium poświęcone faunie Afryki. 

* Hala Stulecia w Parku Szczytnickim - ciekawa architektura oraz odbywają się tutaj, takie widowiska jak Mistrzostwa Europy w koszykówce „EUROBASKET”, TAURON Basket Liga oraz Wojak Boxing Night i wiele innych

* Ogród Japoński  - namiastka Japonii we Wrocławiu przyciąga szczególnie wiosną oraz latem . ( 100% piękność majem ) 

Poprzedni dzień
Kolejny dzień
Informacje

Cena skalkulowana dla grupy 45 osób + opiekunowie  

W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulega zmianie.

Możliwość przedłużenia wycieczki np. Wrocław  - 3 dni 

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Program wycieczki może być modyfikowany i dopasowywany do Państwa potrzeb. 


Cena zawiera
  • transport komfortowym autobusem ;
  • opłaty parkingowe ;
  • opiekę pilota
  • 1 nocleg 
  • wyżywienie : śniadanie , obiadokolację 
  • profesjonalny przewodnik po Wrocławiu 
  • ubezpieczenie
  • bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • fotorelacja (za zgodą grupy )
Zobacz także
Auschwitz-Brzezinka
1 dni
zł/os
Obóz zagłady Auschwitz-Birkenau to miejsce, które powinien zobaczyć każdy ! Obóz koncentracyjny założony przez niemieckich nazistów w 1940 roku.
Góry Świętokrzyskie
2 dni
zł/os
Góry Świętokrzyskie to jedne z najstarszych gór w Polsce. Kojarzą się głownie ze Stefanem Żeromskim i podaniami ludowymi o sabatach czy czarownicach i jest w tym trochę prawdy, ponieważ góry te są bardzo tajemnicze.-pełne jaskiń, rumowisk czy formacji skalnych. Oprócz nich województwo świętokrzyskie posiada inne ciekawe miejsca takie jak Chęciny, Nową Słupię, Krajno, Tokarnię czy samą ich stolicę- Kielce.
Warszawa
3 dni
zł/os
Wycieczka stworzona dla osób, które po raz pierwszy chcą odwiedzić stolicę Polski. Zawiera miejsca, które powinien odwiedzić każdy z nas przynajmniej raz w życiu, a pomimo tego, że nie widział ich na żywo zapewne słyszał o nich nie raz w szeroko pojętych mass mediach. Ciekawostka dla podróżników : Odwiedź ul. Kanonii gdzie znajduje się dzwon odlany w 1646 r. Według legendy jeśli pomyślisz życzenie i dotkniesz dzwonu, to marzenie się spełni.
Zakopane + Pieniny
3 dni
zł/os
Zakopane na dwa dni z takimi atrakcjami jak Morskie Oko, Krupówki czy Gubałówka to zawsze dobry pomysł na wycieczkę szkolną, a może tak dodać do tej koncepcji jeden dzień spędzony w pobliskich Pieninach?

Zapytaj o tą wycieczkę

Masz pytanie dotyczące tej wycieczki, skontaktuj się z nami, odpowiemy na nie w najbliższej możliwej chwili:

imię i nazwisko
firma/instytucja
adres e-mail
nr telefonu
Wybrana wycieczka
treść

wybierz miejsce wyjazdu

Prosimy o wybranie miejsca wyjazdu w celu dopasowania oferty:

Wyjazd z