Znajdź wycieczkę dla siebie!
Region
Ilość dni
Wyjazd z
rodzaj
zakres cenowy(zł)
Karpacka Troja
1 dni
zł/os
Miejsce Trzcinica
Termin do uzgodnienia
Wyjazd z
Transport autokar
Kategoria Wycieczki szkolne
opis wycieczki

KARPACKA TROJA 

               Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest  w Trzcinicy, w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim.

W godzinach porannych wyjazd z wybranego miejsca do miejscowości Trzcinica . W planie wycieczki zwiedzanie skansenu archeologicznego , który powstał na miejscu jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. Liczba znalezisk podczas prowadzonych tu wykopalisk sięga 160 tysięcy a były to między innymi : naczynia, wyroby ceramiczne, wyroby z brązu, żelaza, kości i rogu. Skansen zbudowany jest z terenu zwanego grodziskiem oraz parku archeologicznego, który leży u jego podnóża. Na grodzisku  zobaczymy zrekonstruowane ponad 150 metrowe wały obronne, 2 bramy oraz 6 chat.  Znajduje się tutaj również wioska otomańska oraz słowiańska.   Po zwiedzaniu dla uczestników wycieczki czekają warsztaty tematyczne do wyboru :

 • MAŁY ARCHEOLOG 
 • CERAMICZNE
 • ŁUCZNICZE 
 • KUCHNIA PRADZIEJOWA 
 • ZABAWKARSTWO 
 • ROLNICTWO I ROŚLINY UPRAWNE 
 • GRY I ZABAWY SŁOWIAN 
 • Dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych  proponujemy  SALKĘ MAŁEGO ODKRYWCY - najmłodsi przeniosą się w podróż w odległe czasy, aby poznać świat, w którym przed setkami i tysiącami lat żyli ich rówieśnicy.

 W godzinach popołudniowych powrót do miejsca wyjazdu .

CIEKAWOSTKA : Na terenie Karpackiej Troi odkryto jedną z pierwszych osad z obszaru Polski powstałych aż 4000 lat temu.

Informacje

Cena  dla grupy 45 osób +  4 opiekunów 

W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulega zmianie.

Program wyjazdu może zostać zmodyfikowany i dopasowany do Państwa indywidualnych potrzeb.

WAŻNE : W przypadku złych warunków pogodowych wycieczka może zostać odwołana i przełożona na najbliższy możliwy  termin .

Cena zawiera
 • transport wygodnym autobusem ;
 • opłaty parkingowe ;
 • opiekę pilota ;
 • bilety wstępów ;
 • warsztaty ;
 • przewodnik ;
 • ubezpieczenie;
 • bezpłatne miejsca dla opiekunów ;
 • gadżet od biura podróży SOKÓŁ TRAVEL ;
 • fotorelacja (za zgodą grupy );
Zobacz także
Zamek Ogrodzieniec i "POLSKA SAHARA "
1 dni
zł/os
Odkrywamy Jurę Krakowsko – Częstochowską czyli PUSTYNIA BŁĘDOWSKA inaczej nasza „polska Sahara „ oraz żywa lekcja historii czyli jak przetrwać w średniowieczu ? dowiemy się tego na ZAMKU OGRODZIENIEC. Jednodniowa wycieczka w jedne z najbardziej atrakcyjnych miejsc Jury Krakowsko-Częstochowskiej .
Bochnia dla dużych i małych !
1 dni
zł/os
Bochnia ! Podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni .Najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce . Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto i wile innych
CENTRUM SZKŁA I CERAMIKI
1 dni
zł/os
Samodzielnie wydmuchiwanie szklanej bańki ? tak to możliwe ! Zapraszamy na wycieczkę do CENTRUM SZKŁA I CERAMIKI w miejscu, w którym kiedyś istniała HUTA SZKŁA. To miejsce bez dwóch zdań możemy nazwać magicznym . Zobaczymy tu pokazy ręcznego formowania szkła „na żywo" pozwalające z bliska poznać fascynujący proces powstawania szkła, a także wypróbujemy swoich sił w zawodzie hutnika-szklarza.
Kopalnia Soli Wycieczka
1 dni
zł/os
Zapraszamy uczniów w każdym wieku na wycieczkę do Wieliczki dokładniej do Kopalni Soli ! Tajemnica zabytkowej kopalni , wysłuchanie legend czy podziwianie rzeźb i podziemnych jezior to idealny pomysł na wycieczkę dla ucznia w każdym wieku ! Zwiedzimy również ekspozycję Muzeum Źup Krakowskich położoną na głębokości 135 m ! Zapraszamy na lekcję inną niż zwykle !
Miasteczko Galicyjskie + skansen
1 dni
zł/os
Zapraszamy na niezwykłą lekcję historii w innej formie niż zawsze a zatem w miasteczku Galicyjskim oraz sąsiadującym z nim skansenem w Parku Etnograficznym ! Zobaczymy różnorodność kulturową Sądecczyzny : Lachów Sądeckich , Pogórzan , Górali Sądeckich oraz grupy odmienne etnicznie m.in Łemków . A zatem przeniesiemy się do czasów XIX wiecznej sądeckiej wsi !
Muzeum Lizaka + Karpacka Troja
1 dni
zł/os
W okolicach Jasła można znaleźć dwa edukacyjne i przede wszystkim ciekawe miejsca jakimi są Skansen "Karpacka Troja" oraz Muzeum Lizaka, w którym organizowane są warsztaty podczas których każdy może przygotować własnoręcznie zrobiony lizak.
Podróż w czasie!
1 dni
zł/os
Szukasz pomysłu na ciekawą niezapomnianą wycieczkę dla swoich podopiecznych ? To nie mogłeś lepiej trafić ! Mamy dla Was wycieczkę gdzie przeniesiemy się do naszych przodków i zobaczymy czym oni się bawili jak byli dziećmi ! Gwarantujemy niezapomniane chwilę oraz moc pozytywnych emocji na Sankostradzie w Krynicy Zdrój !
Świat w pigułce ! WIOSKI ŚWIATA
1 dni
zł/os
Czy możesz wyobrazić sobie cały ŚWIAT w pigułce ? Z nami to możliwe , zabierzemy Was na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej czyli Wioski Świata ! Świat odległy, odmienny, często nieznany, lecz niezmiernie przez to interesujący dla najmłodszych i tych starszych . Podróżując z nami " wesołym autobusem " w czasie podróży do WIOSKI ŚWIATA będzie okazja posłuchania ciekawostek dotyczących życia mieszkańców na innych kontynentach.
W OGRODZIE PEŁNYM DOŚWIADCZEŃ !
1 dni
zł/os
Ogród Doświadczeń jest tzw. parkiem sensorycznym , a więc prezentowane w nim ekspozycje działają na wszystkie ludzkie zmysły. Nosi on imię najsłynniejszego polskiego pisarza fantastyki naukowej– Stanisława Lema . Odwiedzimy również Muzeum Inżynierii Miejskiej- gdzie zobaczymy jak na przestrzeni lat zmieniły się sprzęty m.in dawny sprzęt komputerowy czy maszyna do pisania .
WIOSKA INDIAŃSKA
1 dni
zł/os
Kto chce się poczuć jak mały Indianin ? Postrzelać z prawdziwego indiańskiego łuku do tarczy ? zobaczyć prawdziwe szałasy , kolorowe namioty TIPI , wojownika palącego świętą fajkę ? Odpowiedź jest tylko jedna : Wszyscy chcą poczuć tą Indiańską przygodę . Podróżując z nami " wesołym autobusem " wprowadzimy małych i dużych w tajemniczy świat Indiańskiej Wioski .

Zapytaj o tą wycieczkę

Masz pytanie dotyczące tej wycieczki, skontaktuj się z nami, odpowiemy na nie w najbliższej możliwej chwili:

imię i nazwisko
firma/instytucja
adres e-mail
nr telefonu
Wybrana wycieczka
treść

wybierz miejsce wyjazdu

Prosimy o wybranie miejsca wyjazdu w celu dopasowania oferty:

Wyjazd z